Surdut, oxfordy oraz cylinder to nie mój strój roboczy - to stan ducha. Ma wpływ na postrzeganie rzeczywistości
i decydujący głos w moich projektach. A powinniście Drodzy Państwo wiedzieć, że wyrazisty wizerunek cenię
sobie nie mniej niż dobrą whisky i cygaro. Dotyczy to również marek. Opracowuję i wdrażam nieszablonowe
kreatywne koncepcje, pomagam budować marki, rozwijać istniejące i odmładzać zakurzone.
Zapraszam. U mnie zawsze jesteście mile widziani.
Milton Brown

STOCK PRODUCTION 2014 

photo production 

Przez ostatnie dwa lata byliśmy tak pochłonięci pracą, że zapomnieliśmy iż posiadamy stronę internetową i powinniśmy jednak, od czasu do czasu ją uaktualnić.

Testujemy właśnie nową stronę więc nie będziemy już uaktualniać starej.

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku gdzie umieszczamy zawsze aktualne relacje z naszych prac :)

http://www.facebook.com/MiltonBrownWarsaw

STOCK PRODUCTION #13 

photo production 

Kolejny raz, dzięki uprzejmości Sound Garden Hotel mogliśmy przeprowadzić sesję w ich wnętrzach. Tym razem stężenie biznesu w powietrzu przekroczyło poziom Wall Street

Fot. A.Woźniak,Ł.Olek
Stylizacje: M.Trojanowska
MUA: A.Szymala
Modele: Gosia, Klaudia, Natalia, Robert.

STOCK PRODUCTION #12 

photo production 

Małe wspomnienie ciepłych miesięcy. Tym razem postanowiliśmy przegonić naszych modeli po warszawskiej „ścieżce zdrowia”. Na nasze nieszczęście musieliśmy za nimi nadążyć.

Fot. A.Woźniak, R.Rodzoch
MUA: A.Szymala
Stylist: M.Trojanowska
Modele: Sandra, Marcin

STOCK PRODUCTION #11 

photo production 

Sezon grypowy w pełni więc i nasi modele wyglądają jak trzecie, terminalne stadium eboli...Ekipa zdjęciowa standardowo zawierzyła szkockim sposobom dezynfekcji wewnętrznej i zachowała pełnię zdrowia.
Fot. A.Wozniak, R.Rodzoch

STOCK PRODUCTION #10 

photo production 

Czasem okazuje się, że czterolatek potrafi być niczym gepard - szybszy od migawki aparatu. Jeżeli dodatkowo zabraknie melisy na planie, średnia ostrych zdjęć oscyluje w granicach błędu statystycznego...
Mimo to - da się...


MERRY XMAS! 

życzenia świąteczne 

Wszystkim naszym Klientom i współpracownikom od fotografów poprzez wizażystki, stylistki, modeli, statystów, asystentów, operatorów, montażystów, retoucherów do księgowych oraz wszystkim, z którymi mieliśmy przyjemność pracować - życzymy radosnych i spokojnych świąt!Wracamy do pracy w pełni mocy przerobowych 6-go stycznia. Do tego czasu jesteśmy dostępni pod mailem w ograniczonym stopniu.

INSTYTUT BUDOWNICTWA MODUŁOWEGO 

Corporate identity 

Dla Instytutu Budownictwa Modułowego przygotowaliśmy logo oraz system identyfikacji wizualnej. Podstawowym założeniem była modułowa konstrukcja logo, która stwarzała możliwość wielu aranżacji - zarówno w innych wersjach językowych jak i kolorystycznych - gdyż Klient planuje uruchomienie sub-brandów tworzonych na bazie podstawowego logo. Oglądając efekty końcowe, stwierdzamy, że zasłużyliśmy na szklaneczkę szlachetnej whisky w zaciszu biurowego ogniska. Co najważniejsze, klient podziela nasze zdanie.

STOCK PRODUCTION #9 

photo production 

Złota polska jesień i (prawie) zakochana para na romantycznym spacerze w parku. Było słonecznie, było śmiesznie, było miło.

JOGURTY FIGO 

logo 

Dawno temu Kasia Nosowska śpiewała o tym, że "piosenka musi posiadać tekst". Obecnie czasy są takie, że każdy produkt musi posiadać swoje logo, a jeśli tym produktem jest zdrowy, dietetyczny mrożony jogurt wyróżniający się na tle wszelkiej maści sztucznych i co gorsza tuczących przekąsek, to warto o tym poinformować społeczeństwo, co też czynimy.

FOODFOLIO 

photo production 

Powiedzenie "jeść oczami" wzięliśmy sobie głęboko do serca i dopóki zdjęcia nie będą działały na zmysł węchu i smaku, nie wnikamy czy kurczak swoją przyrumienioną skórę zawdzięcza bejcy, a polewa na lodach to olej silnikowy. Ot, taki urok fotografii foodowej.

JOGURTY FIGO 

photo production 

Czasem produkcja zdjęciowa nie daje zwyczajnej satysfakcji z wykonanej pracy, ale niesie ze sobą dodatkowe atrakcje - w tym wypadku - smakowe. Jako że produkt jest dietetyczny i zdrowy, nawet nasz lekko zaokrąglony producent nie miał wyrzutów sumienia po skonsumowaniu połowy jogurtów przeznaczonych do zdjęć. Sesja zdjęciowa była dodatkiem do identyfikacji wizualnej, którą wykonywaliśmy dla jogurtów "FIGO".
Zapraszamy również na www.jogurtyfigo.pl
Fot. R.Rodzoch, Ł.Olek, Stylista żywności: M.Gugała, Studio: Ratuszowa

WARSZAWIANKA 

www 

Tym razem mecz krykieta zamieniłem na partyjkę tenisa co doprowadziło mnie do klubu sportowego "Warszawianka". Współpraca ta, zakończyła się projektem serwisu internetowego, który z przyczyn od nas niezależnych, niestety nie został wdrożony.

T-MOBILE 

photo production 

Ponownie produkcja dla agencji Saatchi&Saatchi, tym razem dla T-mobile. Dostaliśmy do sfotografowania w biurowym otoczeniu nowe, promocyjne i super dotykowe laptopy asus. Efekty możecie podziwiać na żywo w prasie.
Fot. R.Rodzoch, Studio: Makata

FLAVAMED 

photo production 

Sezon grypowy w pełni, a nam tymczasem trafiła się bardzo roztrzęsiona sesja dla producenta syropu na kaszel Flavamed. Złożyło się na nią ponad osiem godzin nieustannego kaszlu. Wszyscy kasłali, producent, modele, asystenci, stylistki… kaszel męczył nawet dostawcę cateringu. Na szczęście był zapas syropu ;)

...po tych doświadczeniach mamy niewielką obawę, jak będzie wyglądała ewentualna sesja leku na biegunkę...

Fot. Dariusz Malkinski, Agencja: Schulz, Klient: Berlin-Chemie AG, MUA: Małgorzata Pasik, Stylizacja: Agnieszka Hajduk, Modele: Magda i Grzegorz, Studio Makata.

STOCK PRODUCTION #8 

photo production 

Pobudki w hotelu, śniadanie do łóżka, orzeźwiająca bryza od jeziora i wspaniałe słońce… Wszystko to było na wyciągnięcie ręki, gdyby nie to, że od świtu musieliśmy rozpocząć tę produkcję. Praca na wysokości do zachodu słońca, ale jak zwykle - było warto.
Fot. Agnieszka Woźniak, Łukasz Olek, MUA: Ewa Jaśkiewicz, Stylizacje: Agnieszka Hajduk, Modele: Anna, Amelia, Daniel, Grzegorz.

STOCK PRODUCTION #7 

photo production 

Woda, słońce i Kopernik w postaci Centrum Nauki. W powietrzu wyczuwalne były procenty wiedzy bijące od Centrum wymieszane z bryzą pochodzącą od Wisły. To połączenie stworzyło specyficzną, aczkolwiek bardzo interesującą atmosferę na planie zdjęciowym dwóch businesswoman. Like it? :) Fot. Agnieszka Agnieszka Woźniak, MUA: Ewa Jaśkiewicz, Stylizacje: Agnieszka Hajduk, Modelki: Ewelina i Kasia

STOCK PRODUCTION #6 

photo production 

Miał być słoneczny weekend nad Zegrzem, ale niestety pogoda spłatała figla. Trzeba było sobie radzić... Fot. Bartlomiej Ramza, Modele: Ola, Adrian, MUA: Małgorzata Pasik, Backstage: Agnieszka Woźniak

MG HOME 

photo production 

Kreatorka smaku Pani Magda Gessler, autorytet w dziedzinie gotowania postanowiła rozszerzyć swoją pomoc w sztuce kulinarnej, skierowaną do polskich gospodyń. Poza dotychczasowym doradztwem, oferuje akcesoria kuchenne, dzięki którym przygotowanie potraw będzie jeszcze wygodniejsze.
Nasza radość z możliwości sfotografowania produktów sygnowanych nazwiskiem Pani Magdy była jeszcze większa, gdy okazało się, iż poza rolą, do pełnienia której zostały stworzone, doskonale sprawdzają się jako instrumenty muzyczne. Nagranie zarejestrowane podczas "jam session", wkrótce do nabycia na winylach tylko w dobrych sklepach muzycznych. 

STOCK PRODUCTION #5 

photo production 

Dlaczego preferuję angielskie samochody? Ponieważ niemieckie potrafią odmówić posłuszeństwa w samym środku "nigdzie"… ale nie ma tego złego, co by na produkcję nie wyszło. Osobiście w takich sytuacjach potrafię utrzymać angielską flegmę, ale nasi modele nie zawsze... Fot. Rafał Rodzoch, MUA: Małgorzata Pasik, Stylizacja: A.Hajduk, Modele: Monika i Grzegorz.

STOCK PRODUCTION #4 

photo production 

Fotografowanie angielskich marek samochodów jest można by rzec - naszą specjalnością, jednak w związku z ogromnymi trudnościami z dostaniem się do warszawskiego salonu Rolls-Royce`a produkcję zdjęciową przeprowadziliśmy w zastępczej lokalizacji. Po wizycie w salonie BMW nasunął nam się jeden wniosek - powoli przekonujemy się do niemieckiej myśli technicznej... Fot. Rafał Rodzoch, S. Taboryski, MUA: Małgorzata Pasik, Stylizacje: A.Hajduk, Modele: Oksana, Amelia, Adrian i Grzegorz

STOCK PRODUCTION #3 

photo production 

Spontaniczna sesja testowa, mimo wszelkich możliwych przeciwności, w tym braku angielskiej herbaty, wyszło satysfakcjonująco. Fot. S.Taboryski, MUA: Małgorzata Pasik, Modele: Ania i Eryk.

STOCK PRODUCTION #2 

photo production 

Jakże miłe wspomnienie lata i romantycznej sesji o wschodzie słońca... Kolejna produkcja stockowa. Fot. Agnieszka Monika Woźniak, MUA: Małgorzata Pasik, Modele: Ewelina i Kamil.

STOCK PRODUCTION #1 

photo production 

Ponownie zebrałem ekipę i wspólnie przystąpiliśmy do tworzenia fotografii stockowych. Tym razem produkcja była na tyle czasochłonna, że ostatnimi czasy moje życie rodzinne przestało istnieć, a mój pupil - buldog angielski - przestał mnie rozpoznawać i szarpał za nogawki już w progu mieszkania.
Pierwsze wyniki sesji inżynieryjno-robotniczej możecie zobaczyć obok. Niestety, podczas sesji nie wybudowaliśmy zupełnie nic - ale patrząc na plusy - zepsuliśmy bardzo niewiele.
Fot. R. Rodzoch, A. Woźniak

FROYO 

www 

Nowy produkt wprowadzony przez Panią Magdę Gessler - FROYO - mrożony jogurt, będący dietetyczną alternatywą dla standardowych lodów. Mimo, że preferuje pudding zgodziłem się zaprojektować mini-stronę wprowadzającą FROYO na polski rynek. Miało być lekko i słodko... mam nadzieję, że wyszło.

PARABELLUM 

photo production 

Czasem nawet dżentelmena mogą ponieść emocje, szczególnie, gdy przed sobą ma ponad sto jednostek różnej broni, z którą może się bliżej zapoznać. Sesja dla strzelnicy Parabellum, dla której przygotowuje również kompletną identyfikację wizualną. "Wystrzałowa sesja" nabrało w tym przypadku innego znaczenia... fot. R. Rodzoch

REWALSKI OŚRODEK KULTURY 

corporate identity 

Ponownie w Rewalu, tym razem na wyraźne zaproszenie tutejszego Ośrodka Kultury, który chcąc dopasować się do współczesnego wizerunku gminy zażyczył sobie odświeżenie swojej identyfikacji wizualnej. Musiałem odbyć dość długą wycieczkę do klienta, ale pocieszam się, że nie musiała odbyć się konną bryczką...

HOME HUNTERS 

corporate identity 

Polowanie na okazje kłóci się z naszą angielską flegmą, jednak na potrzeby naszego klienta potrafimy przeistoczyć się w bezwzględnego łowcę. Schroniony z ołówkiem w ręku w cieniu baobabu zaprojektowałem identyfikację wizualną dla agencji nieruchomości.

RESTAURACJA POLKA 

photo 

I ponownie w Łodzi, od tej chwili miasto zamiast z fabrykami będzie mi się kojarzyć z przejedzeniem. Kolejna restauracja Pani Magdy Gessler. Oczywiście po sesji najbardziej zainteresowała mnie komoda "single malt"... fot. R. Rodzoch

RESTAURACJA MARCELLO 

photo 

Na zaproszenie Pani Magdy Gessler pojawiłem się w Łodzi, aby przy okazji skosztowania wybornej pizzy w restauracji Marcello zostać wykorzystanym do zrobienia kilku zdjęć. Od tego dnia surdut się nie dopina... fot. R. Rodzoch

OLT EXPRESS 

photo production 

Kolejny raz agencja Schulz zaprosiła mnie do współpracy. Tym razem spędziłem cztery urocze dni w Gdańsku w porcie lotniczym im. Lecha Wałęsy (niestety - gospodarze nie zastaliśmy). Pomijając kontrole celne średnio dwa razy na godzinę, śledzącą niepostrzeżenie każdy nasz ruch Służbę Ochrony Lotniska oraz skrajne przemęczenie - było miło. Lotnisko opuściłem po angielsku, wkradając się na pierwszy z brzegu samolot do Yorku. fot. B.Ramza

OLT EXPRESS 

photo production 

Niezbyt dawno temu cała ekipa Miltona uwijając się jak w ukropie wyprodukowała dla OLT Express (poprzez agencję Schulz) sesję do kampanii wprowadzającej nowe linie lotnicze. Nasz fotograf Bartłomiej Ramza z etatowym cylindrem na głowie dostał w swoje łapki dwie śliczne modelki, aparat 80mpix i światełka ProFoto. Klient wymagający aczkolwiek mało narzekający – nasz ulubiony gatunek. Rezultaty oceńcie sami. Fot. B. Ramza

RESTAURACJA BIAŁA GĘŚ 

photo 

Głosy Hanki Ordonówny i Eugeniusza Bodo, docierające do moich uszu w trakcie sesji restauracji Biała Gęś, połączone z historycznymi wnętrzami, przywoływały wspomnienia o przedwojennej Warszawie, domach pełnych koronek, kwiatów, ciemnego drewna i kryształów. Jak przystało na lokal z tradycją, całość prezentuje się elegancko i wykwintnie - preferuję jednak klimat starych angielskich pubów. Fot. R. Rodzoch

REWAL 

print 

Wszystkie drogi prowadzą do Rewala. Przynajmniej nasze. Tym razem key visual do tegorocznej kampanii promocyjnej gminy. Ok. 30 zdjęć, a na nich plaża, morze i słońce. A może leżak do tego?

SOLARIS 

logo 

Konkursowe. Narodowe Centrum promieniowania synchrotronowego. Wielki zderzacz cząsteczek, koniec świata i antymateria... Stwierdziłem, że jeśli świat zapadnie się z wielkich hukiem za sprawą tego urządzenia będę bardziej niż zachwycony jeśli będzie ono sygnowane moim logo. W sygnecie pierwszym nawiązanie do budowy synchrotronu w sygnecie drugim nawiązanie do ruchu cząsteczek różnych i wszelakich.

FRESHPOINT 

photo production 

Uwaga: jeśli jesteś na drakońskiej diecie, nie oglądaj tych zdjęć. Bo sesja produktów do menuboardów, którą wykonywałem z agencją FireFly dla sieci kanapkowej Fresh Point, wzmaga apetyt. Wszystko trwało 40 godzin. Była kawa, drzemka, i – last but not least! - kanapki. Rezultat – sami widzicie. In vino, tfu, raczej in kanapka veritas! Fot. B. Wardziak

GMINA REWAL 

www 

Chyba nas polubili (z wzajemnością), bo oprócz logo i materiałów do druku (zapraszam do zakładki print) zlecili nam także opracowanie layoutu strony www. Internauta – potencjalny turysta ma wszelkie szanse, by przestać być turystą li tylko potencjalnym. Kolor niebieski jedyny słuszny.

INDIGO IMAGES 

photo production 

Dile, brancze, marże, akwirowanie merczantów – słowem corpo w pełnej krasie. FYI – action pointem była sesja stockowa dla Indigo Images. Było trochę zabawy i nieco Sajgonu, ale byłem na stendbaju i wyrobiłem się w deadline jak najbardziej. Recap – event był świetny. Fot. B. Wardziak

UPSTAIRS  

print 

Znów jesteśmy w Komorowie, w restauracji Upstairs. Szczegóły identyfikacji wizualnej znajdziecie gdzieś poniżej (lub powyżej), a teraz pora na menu. Przygotowałem karty w formacie 20x20, na kredowym papierze, folia mat + lakier UV. Ponieważ MiltonBrown to synonim profesjonalizmu, by lepiej wczuć się w rolę, potrawy oczywiście degustowałem. O gustach, jak wiadomo, się nie dyskutuje (po starożytnemu de gustibus non est disputandum), więc zaręczam: wszystko jest pyszne. „MiltonBrown approved!"

UPSTAIRS  

print 

Upstairs: reaktywacja. Tym razem menu drinków mojego autorstwa. Menu – nie drinki, choć tych drugich, naturalnie, spróbowałem. Oczywiście dla zwiększenia kreatywności. Nad ranem pełen kreatywnych wizji zgubiłem w okolicach baru cylinder. A może to melonik był…?

EBANO 

www 

Strona importera bardzo modnych mebli kuchennych. Włoskich – skojarzenia z Al Bano, tym od „Felicity”, poprawne. Miało być ascetycznie, więc pozwoliłem przemówić meblom. Co mówią? Że kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w mieszkaniu, że w niej są najlepsze imprezy. I jeszcze Forza Italia!

GMINA REWAL 

corporate identity 

Turystyczne logo Gminy Rewal, wybrane jako jedna ze 100 propozycji w konkursie. Poprzedzone zostało kilkoma wizytami w tej miejscowości która znacząco odbiega od polsko-bałtyckich standardów (in plus!). W pakiecie wykonana pełna identyfikacja wizualna, która - mam nadzieję - zostanie wdrożona w tym sezonie. Bałtyk wymagającym turystom można w zasadzie polecić tylko dzięki tej miejscowości.

INDIGO IMAGES 

photo production 

Czego się nie robi dla dobrej sesji stockowej. Tekturowe pudło na głowie, spacer po wodzie. Nie mówiąc już o wyścigu szczurów. I to sztafetowym. A hasło „biali nie potrafią skakać” jest już nieaktualne. Podobnie jak „białe kołnierzyki nie potrafią skakać”. Co widać na załączonych obrazkach. Fot. B. Wardziak

DIOMEDIA 

www 

Do tego projektu – korporacja Diomedia to międzynarodowy bank zdjęć – podchodziłem dwa razy. Jak Pete „Maverick” Mitchell w filmie „Top Gun”. Idąc dalej tym filmowym tropem i cytując kwestię Toma Cruise’a – za pierwszym razem rozbiłem się – to ten projekt poniżej, który ostatecznie nie wszedł w życie, choć jestem z niego bardzo zadowolony. Za drugim poszło nieźle. Na tyle, że Diomedia wdrożyła go nie tylko w Polsce, ale i w Wielkiej Brytanii, Chile, Peru, Brazylii, Korei i Rosji. Oczień charaszo!

DIOMEDIA 

www 

Nawiązując do opisu powyżej, ten projekt był pierwszym podejściem Mavericka.

RESTAURACJA STARY DOM 

photo production 

„Jest taki samotny dom” – przekonywała przed laty Budka Suflera. Ale jest i Stary Dom. Nie sugerujcie się pustkami – to naprawdę fajne miejsce. Szczególnie w okresie świątecznym, w którym przyłapałem lokal. No i ta szyszka, szyszka, szyszunia! Fot. R. Rodzoch

MAZOVIA 

print 

Lokalny patriotyzm jest w cenie, więc na pierwsze forum „Dla rozwoju Mazowsza" stworzyłem katalog zrealizowanych inwestycji (za ciężkie, unijne pieniądze - inwestycje - nie projekt). Choć zamówienie było urzędowe, nawet miałem coś do powiedzenia. Miejscami, rzecz jasna.

UPSTAIRS 

www 

Projekt strony przygotowany dla restauracji Upstairs w Komorowie. Sukces był na wyciągnięcie ręki, ale ktoś tam czegoś nie dopatrzył, nie opłacił domeny, która, podobnie jak i strona, przepadła w odmętach. Prezentujemy ją tu pod hasłem „ocalić od zapomnienia”. Bo warto. Jest pod linkiem. Smacznego!

UPSTAIRS 

corporate identity 

Restauracja na pięterku. W Komorowie. Kolorystyka wymuszona, specjalnie się jej nie opieraliśmy. Cała knajpka lekko w amerykańskim stylu, stąd logotyp taki, a nie inny. Fajnie sprawdził się w identyfikacji miejsca. Klient zadowolony, nie przegonił mnie kijem.

TRIADA 

photo production 

Plaża, a na niej Kasia Pakosińska, której urok, seksapil i uśmiech budzi niepokój. Nie tylko moralny. Sesja wykonana dla biura podróży Triada. Sesja, której na pewno nigdy nie zapomnę. Po prostu egzotyka zamknięta w torebce. Fot. B. Ramza

KRONOSPAN 

photo production 

Z tą sesją jest jak z włoską piosenką – wiadomo, że ładnie śpiewają, nawet jak się włoskiego nie zna. Urodę modelki docenili panowie z firmy Kronospan, którzy wykorzystali zdjęcia w swoich folderach reklamowych. Trudno im się dziwić. Fot. B. Ramza

MERCON 

www 

Tak jak kiedyś matplaneta „zróżniczkuje, przewałkuje, pierwiastkuje”, tak dziś Mercon zważy, zmierzy, skontroluje. Strona dostawcy aparatury kontrolno-pomiarowej. Wszystko jest pod kontrolą. Over.

ZIELONA MILA 

corporate identity 

Manufaktura i dystrybutor zdrowej żywności z domowego ogródka. W zamian za identyfikację uświadomili mnie że fish&chips nie jest dietetyczne, a sos miętowy i owszem. Klimat miejsca mocno rustykalno-oldschoolowy. Przesycony sokiem z rzepy i soją nawożoną przez hodowane na wolnym wybiegu króliki.

UPSTAIRS 

print 

„Nie wszystkie duety się sprawdzają” – stwierdził w przedstawieniu „Big Zbig Show” Krzysztof Materna pijąc do… Wojciecha Manna. Oczywiście tylko na potrzeby przedstawienia, bo w rzeczywistości duet MM sprawdza się kapitalnie. Podobnie jak Upstairs – MiltonBrown. Tym razem dla restauracji przygotowałem serię plakatów, które zawisły w całym Komorowie z okazji otwarcia lokalu. Powiązania z identyfikacją miejsca nieprzypadkowe.

FOTKA.PL 

photo production 

Sesja do kalendarza portalu fotka.pl. I od razu łatwiej zaakceptować straszny fakt, że tempus fugit. Taki kalendarz śmiało można zostawić na ścianie na kolejny rok. Fot. B. Ramza

RESTAURACJA PAPU 

photo production 

Gwiazdkowych materiałów promocyjnych odsłona druga. Tym razem w restauracji Papu. Choinka, bombki, łańcuchy i igliwie – wszystko na potrzeby materiałów świątecznych Aha - te wina wciąż tam stoją, nie znikają wraz z topniejącym śniegiem. Fot. R. Rodzoch

CITI ESTATE 

logo 

Logo dla agencji nieruchomości z aspiracjami developerskimi. Prosty sygnet, który dawał pole do popisu w pozostałych częściach identyfikacji. Niestety nie dane mi było tego sprawdzić. Właściciel odziedziczył małą fortunę po Habsburgach, zamknął firmę i osiadł na Kajmanach pijąc po dziś dzień drinki z palemką. Wysyła pocztówki.

INDIGO IMAGES 

print 

Seria reklam prasowych dla agencji fotograficznej. Zadanie nie z gatunku heraklesowego, znaczy się proste - pokazać, że wyszukiwarki zdjęć mogą być szybsze niż konkurencja (się wie, że tak!) i mogą zawierać więcej niż jedną kolekcję (w przypadku Indigo było ich ponad 130). Hasło: nie szukaj byle gdzie do przyjęcia jako życiowe motto. Także w krajach ościennych!

HOTEL VANILLA 

photo production 

Miejsce jest niezwykle urokliwe - hotel znajduje się w XII-wiecznej kamienicy w Lublinie. Jak widać na zdjęciach udało się pożenić ancient z moderne. A poza tym, jakby powiedział Franz Maurer, jest pluszowo. Fot. B. Wardziak

MAMAISON HOTEL
LE REGINA WARSAW 

photo production 

Hotel w historycznym, zabytkowym Pałacu Mokronowskich (w opisie na oficjalnej stronie mają błąd – bo tam jest Pałac Mokrowskich  ) w Warszawie. Miejsce magiczne, więc i sesja bajkowa – zaprosiliśmy m.in. Małą Syrenkę i Kopciuszka. Klimatycznie, n’est-ce pas? Fot. B. Wardziak

INDIGO IMAGES 

www 

Rzecz przygotowywana dla banku zdjęć Indigo. My, jako aktyw działaliśmy prężnie (kaskadowe arkusze stylów, Java, serwery wielkości lodówki), entuzjazm mas był w planach (baza danych na 20mln rekordów), ale Indigo wykupiła korporacja Diomedia (znacie, znacie).

MIASTO BISKUPIEC 

logo  

Miasto i gmina z mazurskich stron. Charakterystyczne ze względu na zabytkowy układ rynku, który - nota bene zawarty jest w sygnecie logo. Kolorystyka nawiązująca do łąk, lasów, jezior i mega modnej ekologii, chociaż proponowaliśmy kolory biskupie w nawiązaniu do nazwy.

GMINA BISKUPIEC 

logo 

Logo Gminy robione razem z identyfikacją Miasta Biskupiec. Typografia nawiązująca do Miasta, kolorystyka również. Dla tych, którzy nie lubią sięgać po atlas - Biskupiec jest gminą leżącą na Mazurach, pomiędzy Olsztynem, a Mrągowem.

INDIGO IMAGES 

print 

Katalog (w standardowym formacie 20x20) stockowych fotografii dla banku zdjęć Indigo. Na 156 stronach, po ostrej, własnoręcznej i własnoocznej selekcji, umieściłem stockowe fotki wybrane z puli 20 mln dostępnych zdjęć. Całość oprawiona w wielką spiralę.

INDIGO IMAGES 

photo production 

Stockowe zdjęcia dla agencji Indigo. To była bardzo owocna sesja. Nie tylko dlatego, że pozował mi chyba cały asortyment owocowego bazaru na ulicy Polnej. Efektem – oprócz cysterny kompotu – jest płytka Royalty Free, która sprzedaje się świetnie. A mój organizm przyjął cały zestaw witamin od A do Z. Ale to dobrze, w końcu „Mens sana in corpore sano” – w zdrowym ciele zdrowy duch. Fot. Ł. Olek

4SPICES 

www 

Z cyklu: „u nas na zakładzie panuje wąska specjalizacja”: 4 spices miało być bankiem zdjęć specjalizującym się w fotografiach żywności. Niestety, w połowie drogi złamały się nogi i inwestycja nie wypaliła. No cóż, Spice Girls też się rozpadły… A miało być tak pięknie. Szkoda, bo zaczynało nam się podobać.

MG RENTAL 

www 

Warszawska wypożyczalnia samochodów. Chcesz dostawczy – masz dostawczy, chcesz polatać osobowym – proszę bardzo (jest nawet jaguar). Chwalą się latami doświadczenia i wieloma zadowolonymi klientami. Wygląda na to, że sami też do nich należą. Strona przygotowana we flashu. I jazda!

BATMIX 

photo production 

„Trzeba wstawić nową rurkę, kranik przelotowy i wyjście do baterii…” – tłumaczył Wiesław Michnikowski Janowi Kobuszewskiemu w słynnym skeczu „Ucz się Jasiu” Kabaretu Dudek. Ale zanim weźmiemy się za hydraulikę, trzeba przejrzeć modele kranów, baterii i syfonów. A te okazały się nadzwyczaj wdzięczne. I stąd klimat zdjęć, które wcale nie są rozmyte. Fot. B. Ramza

INDIGO IMAGES 

print 

Design penitencjarny niekoniecznie musi kojarzyć się z Domem Wschodzącego Słońca. W tym przypadku była to kampania wprowadzająca program lojalnościowy BLU (zakup - punkty - nagrody). I nie żadne tam pitu-pitu ze stacji paliw, że po roku zbierania punktów dostaje się pudełko czekoladek, talię kart czy zestaw śrubokrętów. Tu do wzięcia był markowy sprzęt Apple. Reklama prasowa pojawiła się – o ile mnie pamięć nie myli - w magazynach PSD, Brief, Pro-kreacja.

WINIARY 

photo production 

Każdy, kto pracował lub pracuje w korpo, wie, jak ważne w życiu każdego człowieka są dania instant. Sesja zrealizowana na potrzeby materiałów promocyjnych informujących o wprowadzeniu zupy o nowym smaku, prezentuje właśnie jednego z takich „cichych bohaterów”. Głodnemu zupa na myśli? Fot. B. Wardziak

VIP ZONE 

photo production 

Strefa tylko dla VIP-ów? Na szczęście nie – firma, dla której zrealizowałem ten projekt specjalizuje się w internetowych wyprzedażach odzieży topowych marek (no, może teraz się nieco vipowsko zrobiło, w końcu koszule Calvina Kleina nie rosną na drzewach…) Fot. B. Ramza

NIFE 

photo production 

To było kilka sesji, ale patrząc na zdjęcia trudno się dziwić. Kolekcja mody damskiej marki odzieżowej Nife też (chyba) niczego sobie, ale tu odsyłam do modowych autorytetów. Life is Life, a Nife is Nife. Fot. B. Ramza

ANGEL RED 

photo production 

Zdjęcia prezentują kolekcję bielizny oraz kostiumów kąpielowych francuskiej marki Red Angel. Oddajmy w tym momencie głos naszemu komentatorowi Dariuszowi Szpakowskiemu: „Dostałem sygnał z Warszawy, że mają już państwo obraz, więc możemy spokojnie we dwójkę oglądać…”. W oryginale było mecz, ale kto by się tam meczem przejmował! Fot. B. Ramza

SHE 

photo production 

Nick Nolte i Eddie Murphy mieli tylko 48 godzin, żeby złapać przestępcę. Ale ja miałem zadanie o niebo trudniejsze – 24 godziny na sesję modelki prezentującej stroje wiodącej marki kostiumów kąpielowych. A to wszystko w tropikalnym upale, jaki panował w studiu. Szczęście, że modelka miała makijaż wodoodporny! Fot. B. Ramza

DWORSKIE WINNICE 

print 

Ulotka dla dewelopera zachęcająca do zakupu mieszkania na Warszawskiej "wszędzie blisko" Białołęce. Niestety stockowe zdjęcia najszczęśliwszej rodziny na świecie zmieniły drastycznie moją wizję tej ulotki, ale jak wiadomo każdy projekt potrzebuje zdjęcia najszczęśliwszej rodziny na świecie. Inaczej jest smutny.

NUDE 

photo production 

Stare przysłowie „Nie szata zdobi człowieka” w tym przypadku pasuje jak ulał. I chyba wystarczy za wszelkie opisy. Fot. B. Ramza

BEAUTY 

photo production 

Jak powszechnie wiadomo, nie ma uniwersalnej definicji fotografii beauty. Poprzestańmy zatem na stwierdzeniu, że zdjęcie jest warte tysiąc słów. First rule of Fight Club is – You do not talk about… photo. Fot. B. Ramza